Dlaczego Twój Drewniany Deck jest droższy niż Twój płytki lub betonowe jeden

Drewniane tarasy są najlepszą opcją dla zewnętrznych tarasów, ponieważ jest trwały, odporny na warunki atmosferyczne, długotrwały i piękny. Jednak, gdy planujesz zbudować pokład, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że drewniane pokłady są drogie niż inne opcje.

Jak sama nazwa wskazuje, drewno jest naturalnym materiałem i jest drogie niż jakikolwiek inny materiał. Drewno jest popularnym materiałem do produkcji mebli i do budowy domów, więc kiedy chcesz zbudować pokład, powinieneś wiedzieć, że będzie cię to kosztować dużo pieniędzy.

Koszt ułożenia drewnianego pokładu jest dość wysoki w porównaniu z kosztem betonu lub płytek. Cena wzrośnie w zależności od liczby desek, które zamierzasz użyć. Podstawowy koszt pokładu będzie około 6.000 dolarów. Ale, jeśli nie planujesz używać drewnianych desek, a następnie można zaoszczędzić pieniądze, wybierając płytki lub betonu.

Koszt materiałów:

Pokład jest zbudowany za pomocą desek i gwoździ. Tak więc, koszt materiałów wzrośnie z wielkością pokładu. Średni koszt pokładu jest około 300 dolarów dla 30×60 stóp pokładzie.

Jak widać, że materiały są głównym kosztem, więc trzeba wiedzieć, że wielkość pokładu będzie również zwiększyć koszty. Ale, jeśli nie rozważa wielkości pokładu, to można zaoszczędzić pieniądze.

Konserwacja:

Głównym powodem wyższych kosztów drewnianych pokładów jest konserwacja. Jeśli nie planujesz go używać, to nie trzeba go utrzymać. Ale, jeśli planujesz go używać, to trzeba zrobić pewne zadania, aby go utrzymać.

Jeśli zaplanowałeś użyć pokładu do grilla, to trzeba go regularnie czyścić. Można to zrobić za pomocą rury z wężem. W tym przypadku trzeba będzie wynająć firmę do tego celu. Jeśli nie planujesz go używać, wtedy możesz uniknąć tego kosztu.

Wnioski:

Jak zrozumiałeś, że koszt drewnianego pokładu jest wyższy niż w przypadku betonu lub płytek. Tak więc, jeśli nie planujesz go używać, to można łatwo pominąć to. Jeśli planujesz go używać, to należy zrobić budżet pierwszy, a następnie rozpocząć pracę.