Jak malować płytki ceramiczne farbą akrylową

Malarstwo zostało uznane za najbardziej artystyczną i twórczą formę sztuki. Nie ma wątpliwości, że malarstwo jest pierwszą formą sztuki od początku ludzkiej cywilizacji.

Płytki ceramiczne są najlepszą powierzchnią do malowania ze względu na swoją trwałość, teksturę i projekt. Ale nie jest możliwe, aby malować płytki z farbami akrylowymi, więc tutaj jest rozwiązanie do malowania płytek z farbą akrylową.

Kroki do malowania płytek z farbą akrylową

1. Zastosuj podkład

Podkład sprawi, że twoje malowanie płytek będzie bardziej trwałe i wodoodporne. Możesz kupić dowolny podkład akrylowy, ale lepiej jest użyć produktu zalecanego przez producenta.

2. Wyczyść płytkę

Ważne jest, aby wyczyścić płytkę łagodnym mydłem, wodą i octem, aby usunąć wszelkie pozostałości i brud z płytki.

3. Nałóż warstwę bazy

Warstwa bazy jest pierwszą warstwą twojego malowania płytek, i sprawi, że twoja farba będzie się trzymać płytki i nie będzie się odklejać. Możesz użyć dowolnej bazy pod farbę akrylową, ale lepiej użyć tej zalecanej przez producenta.

4. Nałóż drugą warstwę

Po nałożeniu warstwy bazowej nadszedł czas na nałożenie drugiej warstwy. Możesz dodać kolejną warstwę bazy, aby zwiększyć intensywność koloru.

5. Poczekaj, aż farba wyschnie

Poczekaj aż farba wyschnie, a następnie nałóż top coat, aby uszczelnić farbę. Top coat sprawi, że farba będzie odporna na wodę.

Wnioski:

Podzieliłem się z Tobą najlepszym sposobem na malowanie płytek farbą akrylową. Wyjaśniłem również powody tej metody. Więc, spróbuj tego i zrobić swoje własne piękne obrazy płytek.