Jak poprawić swój związek

Myślę, że najlepszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła, jest to, że moi rodzice są nadal razem po prawie 22 latach małżeństwa.

Czuję się szczęśliwa, kiedy moi rodzice mają kłótnię i spierają się ze sobą. Uwielbiam słuchać ich argumentów i czuję, że mówią o prawdziwych sprawach, które dzieją się w ich życiu. Czuję się dumna, że moi rodzice nadal są razem i nie mają żadnych problemów w swoim związku.

Jeśli Ty również jesteś osobą, która uwielbia słuchać argumentów, to na pewno słyszałeś o kłótniach między rodzicami a dziećmi.

Ale, czy nie uważasz, że kłótnie między dzieckiem a jego rodzicami nigdy nie mogą być uzasadnione?

Jeśli masz dzieci, wtedy zrozumiesz, że dziecko potrzebuje dużo uwagi i opieki. Nie dopuścisz do żadnej kłótni w domu, bo nie będzie Ci się to podobać.

Jest to normalna rzecz, ale jeśli nie jesteś ostrożny, to może to doprowadzić do dużego problemu.

Kiedy Twoje dziecko się urodzi, pierwsze co zrobisz to nakarmisz je, a następnie zabierzesz do pokoju rodziców i zostawisz w spokoju.

Jaki jest w tym problem?

Dziecko potrzebuje dużo uwagi i opieki, ale jeśli nie ma nikogo, kto poświęci mu uwagę i opiekę, wtedy będzie mu bardzo trudno.

Po kilku latach zorientujesz się, że Twoje dziecko dorasta i zaczyna się inaczej zachowywać. Nie będzie chciało przychodzić do pokoju rodziców.

Zacznie interesować się swoimi przyjaciółmi i nie będzie lubił słuchać twoich rodziców. Będzie też unikał chodzenia do ich pokoju i będzie dużo rozmawiał ze swoimi przyjaciółmi.

Będzie również grał w gry i robił wiele rzeczy, których nie lubisz.

Zauważysz również, że rzeczy, które robiłeś z rodzicami, on również będzie robił.

Pierwszy raz, kiedy usłyszysz, że Twoje dziecko zachowuje się inaczej i poczujesz, że zmiana już się zaczęła, to czas, kiedy powinieneś przemyśleć sprawę.

Powinieneś zacząć się zastanawiać, czy jesteś w stanie poradzić sobie z tą sytuacją, czy też potrzebujesz kogoś, kto Cię poprowadzi. Jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z tą sytuacją, to lepiej, żebyś wyszedł z domu.

Twoje dziecko również będzie czuło się źle, jeśli wyjdziesz z domu. Poczuje, że go ignorujesz, a także poczuje się źle, że robi coś złego.

Tak więc, jeśli nie możesz poradzić sobie z tą sytuacją, to musisz spróbować znaleźć sposób na poprawę relacji z dzieckiem.

Teraz porozmawiajmy o tym, jak poprawić swoje relacje z dziećmi.

1. Śledź rzeczy, które robisz

Jeśli próbujesz ukryć swoje działania i robić rzeczy, których nie robisz ze swoimi dziećmi, to nie będziesz w stanie poprawić swoich relacji.

Zawsze będziesz się bać, że zostaniesz złapany, a także będziesz czuł się winny, jeśli zostaniesz złapany.

Dobrą rzeczą jest śledzenie swoich działań i można to robić na różne sposoby.