Jak stworzyć spersonalizowaną galerię ścian w domu: Wyraź swoją kreatywność i osobowość

Jak stworzyć spersonalizowaną galerię ścian w domu: Wyraź swoją kreatywność i osobowość

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i od pierwszej chwili wchodząc do mieszkania powinno się czuć jego klimat. Dlatego też warto zadbać o każdy detal, w tym o ściany, na których można stworzyć spersonalizowaną galerię.

  1. Wybierz styl dekoracji

Przed rozpoczęciem rewolucji w mieszkaniu warto zadecydować, w jakim stylu chcemy je urządzić. Wszystko powinno się ze sobą harmonizować, a wraz z dobrze dobraną kolorystyką i motywami graficznymi stworzymy interesujący klimat. Opcji jest wiele, począwszy od minimalistycznej, skandynawskiej wystroju, kończąc na awangardowym, barokowym w stylu Włoch.

  1. Znajdź inspirację

Nawet najlepsi artyści potrzebują inspiracji, dlatego warto zacząć od poszukiwania inspiracji. Szukając motywów graficznych, kolorystyki warto przeglądać katalogi meblowe, portale internetowe poświęcone wystrojowi wnętrz czy też strony, na których projektanci dzielą się swoimi pomysłami. W sieci można znaleźć także DIY na temat tworzenia różnych wariantów galerii ścian.

  1. Odpowiednie umiejscowienie

Galerię można stworzyć praktycznie na każdej ścianie, jednak najczęściej wykorzystuje się ściany w salonie, sypialni czy korytarzu. Istotne jest, by dopasować wielkość obrazów/cytatów do wielkości pustego miejsca.

  1. Dobierz odpowiednie ramki

Ramki mogą być drewniane, metalowe, białe, czarne – wybór zależy tylko od naszych upodobań. Ważne, aby dopasować styl ramki do stylu wnętrza. W małych pomieszczeniach warto wykorzystać mniejsze obrazy, natomiast w większych dopasować je do wielkości pomieszczenia.

  1. Cytaty, obrazy, grafiki

Tworząc galerię warto zwrócić uwagę na połączenie kolorów i motywów graficzne. Warto wykorzystać różne typy ozdób – obrazy, grafiki, cytaty. Ostatnio duże zainteresowanie wzbudzają obrazy z nadrukowanymi na nich cytatami. Można dodać także kolorowe ramki lub wstążki, które urozmaicą wystój.

Stworzenie spersonalizowanej galerii ściannej to świetny sposób na wyróżnienie naszego mieszkania i nadanie mu charakteru. Dlatego warto nie bać się eksperymentów i stworzyć własny, oryginalny styl.