Inspiracje z klasycznym stylem angielskim w aranżacji wnętrz: Elegancja i wytworność

Inspiracje z klasycznym stylem angielskim w aranżacji wnętrz: Elegancja i wytworność

Styl angielski cieszy się popularnością w aranżacji wnętrz już od wielu lat. To właśnie elegancka i wytworna stylistyka, inspirująca się zamożnymi rezydencjami brytyjskich lordów, przyciąga wielu miłośników pięknych i klasycznych wnętrz. W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić najciekawsze inspiracje i pomysły związane z klasycznym stylem angielskim, które pozwolą na zaprojektowanie przestronnych, luksusowych i niezwykle eleganckich pomieszczeń.

  1. Kolorystyka i meble

Styl angielski to przede wszystkim bogata paleta kolorów i wytworne meble. Wnętrza utrzymane w tym stylu charakteryzują się przede wszystkim ciepłymi barwami: beżem, brązem, zielenią oraz różnymi odcieniami szarości. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć wygodnych mebli pokrytych skórą lub welurem, a także ciężkich zasłon i delikatnych firanek.

  1. Tapety i dekoracje ścienne

Klasyczne tapety o kwiecistym wzorze, subtelne bordiury i dodatki o angielskim charakterze – to nieodłączny element każdego wnętrza w stylu angielskim. Ciekawym pomysłem na dekorację ścian może być również malowanie wnętrza na ciemny kolor, np. granatowy lub ciemnozielony, który stworzy elegancki kontrast z jasnymi meblami.

  1. Klasyczne oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie to klucz do stworzenia pięknego, klasycznego wnętrza. W takim pomieszczeniu warto postawić na lampy wiszące z kryształowymi kloszami lub wytworne kinkiety dekoracyjne.

  1. Dodatki i akcesoria

Ostatnim, ale równie ważnym elementem aranżacji wnętrz w stylu angielskim są dodatki i akcesoria, w tym m.in.: miękkie poduszki, eleganckie ceramiki, rozmaite zdobione ramki na zdjęcia, figury z porcelany oraz romantyczne bukiety kwiatów. Wszystko to razem tworzy wyjątkowy klimat, nawiązujący do najpiękniejszych brytyjskich salonów z epoki wiktoriańskiej.

  1. Podsumowanie

Styl angielski to połączenie luksusu, wytworności, elegancji i klasyki. To styl trwały, ponadczasowy, który zawsze będzie modne i eleganckie. Warto zwrócić uwagę na klasyczne meble, tapety w stylu angielskim oraz wytworne dodatki, by stworzyć unikatowe, niepowtarzalne i przede wszystkim pełne elegancji i wyrafinowania wnętrza. Przestronne, stylowe i jednocześnie przytulne sale mieszkalne to wymarzone pomieszczenia dla każdej osoby, która ceni sobie klasyczne i eleganckie rozwiązania.