Najlepsze rośliny doniczkowe dla zdrowego powietrza w domu

Najlepsze rośliny doniczkowe dla zdrowego powietrza w domu

Świeże i zdrowe powietrze w domu to bardzo ważna sprawa dla naszego samopoczucia i dobrej kondycji fizycznej. Niezależnie od tego, czy mamy klimatyzację, czy nie, warto zadbać o odpowiednią ilość roślin w pomieszczeniu, które pomogą oczyścić powietrze z toksyn i zwiększyć zawartość tlenu. Oto kilka najlepszych roślin doniczkowych, które warto umieścić w każdym domu.

 1. Skrzydłokwiat (Spathiphyllum)
  Skrzydłokwiat znany jest również jako “kwiat pokojowy” i jest jednym z najlepszych czyszczących powietrze roślin. Filtruje on formaldehyd, benzen, częściowo ksylen i toluen, a także częściowo amoniak i trójchloroetylen. Ponadto skrzydłokwiat jest w stanie zwiększyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu, co jest szczególnie korzystne dla alergików i astmatyków.

 2. Fikus (Ficus benjamina)
  Fikus to roślina z bardzo efektywnym systemem filtrującym, który pozwala na usuwanie z powietrza zanieczyszczeń takich jak benzen, formaldehyd i trójchloroetylen. Jest to niezwykle estetyczna roślina, która idealnie pasuje do każdego wnętrza.

 3. Sansewieria (Sansevieria trifasciata)
  Sansewieria, zwana również “łukową rośliną” to bardzo łatwa w hodowli roślina doniczkowa, która pomaga w usuwaniu benzenu, ksylenów, trójchloroetylenu i formaldehydu z powietrza. Ponadto jest to roślina, która na noc wydziela tlen, co jest szczególnie korzystne dla zdrowego snu.

 4. Aloe Vera (Aloe Vera)
  Aloe Vera to nie tylko znana roślina o dobroczynnym wpływie na skórę, ale również bardzo dobra dla powietrza domowego. Jest ona w stanie eliminować zanieczyszczenia powietrza w postaci formaldehydu i dwutlenku węgla. Ponadto, Aloe Vera wytwarza tlen w nocy, co również pozytywnie wpływa na jakość snu.

 5. Palma bambusowa (Raphis excelsa)
  Palma bambusowa jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą w naturalny sposób oczyścić powietrze w domu. Zdolna jest ona zwalczać formaldehyd, benzen i trójchloroetylen. Ponadto jej dekoracyjny wygląd idealnie pasuje do każdego pomieszczenia.

Podsumowanie:
Zadbanie o odpowiednią ilość roślin doniczkowych w domu to proste i skuteczne rozwiązanie dla poprawy jakości powietrza. Opisane wyżej rośliny doniczkowe to tylko kilka z wielu, które są w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Zdobycie ich jest łatwe, a ich pielęgnacja nie wymaga…