Jak zrobić DIY szynę na zasłony

Szyna na zasłony lub falbana okienna jest jedną z istotnych części pokoju. Mogą być używane, aby dodać trochę dodatkowego uroku i blasku do pokoju. Szyny na zasłony są popularnym wyborem dla tych, którzy szukają dekoracyjnego dodatku do pokoju. Jeśli jednak nie masz ochoty na wydawanie pieniędzy na gotową szynę, to możesz użyć karniszy do stworzenia szyny DIY.

Co będzie potrzebne do zrobienia DIY szyny do zasłon

Karnisze

Wsporniki karnisza

Śruby do drewna

Sznurek

Śruby

Farba w sprayu

Uszczelniacz w sprayu

Bejca do drewna

Pędzle

Wałek do malowania

Podłoga laminowana

Deski do krojenia

Jak zrobić karnisz DIY

1. Zacznij od powieszenia zasłon na karniszach

Pierwszym krokiem jest powieszenie zasłon na karniszach. Jeśli używasz zasłon z tkaniny, możesz po prostu wziąć je i umieścić na prętach. Jeśli używasz zasłon, będziesz musiał kupić zasłony i upewnić się, że sznurki do zasłon są prawidłowo zamontowane na prętach.

2. Przymocuj wsporniki do ściany

Będziesz musiał przymocować wsporniki do ściany. Wsporniki są wykonane z tworzywa sztucznego i będą pochodzić z śrubami. Trzeba będzie przykręcić wsporniki do ściany, a następnie trzeba będzie zmierzyć odległość między wspornikami.

3. Zmierz wysokość karniszy

Następną rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, to zmierzyć długość karniszy. Po zmierzeniu odległości, trzeba będzie wyciąć kawałki drewna odpowiednio.

4. Pomaluj karnisz

Następną rzeczą, którą trzeba będzie zrobić, to pomalować karnisz. Możesz użyć dowolnego koloru, który chcesz. Trzeba będzie pokryć całą powierzchnię pręta.

5. Wytnij drewno, a następnie zabarwić go

Będziesz musiał wyciąć drewno, a następnie zabarwić go. Można użyć dowolnego rodzaju bejcy, że wolisz. Możesz również użyć uszczelniacza do drewna, jeśli nie planujesz powiesić zasłon przez długi czas.

6. Zawieś karnisze

Będziesz musiał zainstalować karnisze. Będziesz musiał wziąć karnisze z opakowania. Będziesz musiał również zabezpieczyć karnisze do ściany, a następnie będziesz musiał przykręcić je do ściany.

7. Dodaj wykończenie

Jeśli szukasz nowoczesnego dotyku, to będziesz musiał dodać wykończenie do górnej i dolnej części karniszy.

8. Przykryj wsporniki

Jeśli używasz wsporników karnisza, to trzeba będzie je pokryć. Możesz użyć dowolnego rodzaju farby w sprayu.

Wnioski:

Wykonanie szyny zasłonowej DIY nie jest tak trudne i będziesz w stanie ukończyć projekt w mniej niż tydzień. Łatwo jest zrobić szynę do zasłon DIY dla własnego pokoju.